Yaz için Dekorasyon  Önerileri


 

Sıcak yaz ayları geldiğinde bir de eviniz sizi bunaltmasın. Kavurucu yaz sıcakları gelmeden evinizi ferah bir görünüme kavuşturup, sıcak havanın bunaltıcı etkisini ortadan kaldırabilirsiniz. Evinizin içerisinde yapacağınız küçük değişiklikler ve dekorasyon yenilikleri ile eviniz iç açıcı ferah bir mekân görünümüne kavuşacak.

 

 

1-Açık ve pastel renkler

Eğer çok büyük bir salonunuz yoksa, salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de renk seçimi ve doğal ışığın maksimum kullanımıdır. Pudralar, sarılar, yeşiller, maviler…

Eğer pastel tonları kullanmaya karar verdiyseniz duvarlarınız soluk ya da açık renklerde olmalı. Böylece bir karmaşaya yol açmamış olurken, evinize sadelik getireceksiniz.

pastel_tonlar_oturma_odası

2-Balkonda pastel sarı ve çiçekler

Özellikle bahar ve yaz aylarında, güneş altında dinlenmek ve biraz nefes almak için balkon birebirdir. Ufak da olsa balkonunuz varsa bence çok şanslısınız. Balkon dekorasyonu yaparken doğada buluna renkleri ve canlı çiçekleri kullanarak güzel bir balkon oluşturabilirsiniz. Bu yıl sarı renginin size kendinizi daha enerjik hissettireceğini düşünüyorum.

kucuk-balkon-dekorasyonu-3

3- Bankları yaşam alanınıza eklemekten kaçınmayın

Daha marjinal ve hoş bir görünüm için bankları yaşam alanınızda kullanmaktan çekinmeyiniz. Çoğu insan bankların antre ya da mutfak için uygun olduğunu düşünür ama onları salon dahil, oturma yeri kısıtlı olan her alanda rahatça kullanabilirsiniz. Yerinize tam uygun ölçülerde yaptırabilir;  odanıza uyumlu renklerdeki kumaşlarla kaplayarak şık ve uyumlu bir hava verebilirsiniz.

bank

4-Romantik huzurlu zamanlar için mum

Banyonuzdaki sıkıcı aydınlatmadan kurtulun baskısız cam bardaklarınızın içine su ve yazın kumsaldan topladığınız çakıl taşlarını doldurup içine beyaz renklerde mumlar koyup yaka birsiniz. Yoğun stresli bir iş gününün ardından küvette keyif yaparken rahatlatıcı ve huzur verici olacaktır.

Yada kahve çekirdekleri doldurduğunuz kaseler içerisine mumlar yerleştirebilir kahve çekirdeklerinden yayılan koku ile kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

yüzen-mumlar187462403208869837_7ElloUqw_c

5- Işığı geçiren tüller tercih edin

Yaz ayında gün ışından daha çok yararlanmak için ışığı geçiren tül perdeler tercih etmenizi öneriyorum. Evinizin ışık alması sizi daha canlı ve pozitif hissettirecektir. Pencerelerinizden memnun değilseniz, perdenizin kornişini ya da demirini tavandan sadece 10 cm aşağı takmanız işe yarayabilir.

yeni-&uuml

6- Giriş etkileyici olmalı

Evinize gelen misafirlerin ilk karşılaştıkları yer kapı girişiniz, yani antrenizdir, dolayısıyla bu alanın sizi ve tarzınızı ifade etmesi çok önemlidir. Eğer yeriniz müsaitse, küçük bir oturma bölümü yaratmak yararlı olacaktır. Motivasyon arttırıcı tablolar asın. Duvara astıklarınız ve zemininiz ilk bakışta dikkat çekecektir; seçimlerinizde sıra dışı ve beklenmedik detaylar olmasına çalışın. Yarattığınız farklılık, evin geri kalanı için de misafirlerinize fikir verecektir.

 

 

en-iyi-10-geleneksel-stil-koridor-dekorasyonu-fikri9

7- Cam objeler dikkat çeker

Aynı renk tonlarında, farklı cam objelerin birlikte kullanılması, masanızın ortası için mükemmel bir düzenleme oluşturur. Örneğin amber ve açık yeşil tonlarında, farklı yükseklikte cam vazo, kase ve tabaklar etkileyici bir silüet yaratır. Cam grubunuzun kapladığı toplam alanın, yerleştirdiğiniz masa da yüzey alanıyla orantılı olmasına dikkat edin.

cam-vazolar

8-Çocuklu aileleri unutmadık

Küçükken hemen hemen hepimizin evinde boyumuzu ölçtüğümüz işaretlediğimiz bir duvar vardı. Evinizin duvarlarını karalamak istemiyor ama her Pazar çocuğunuzun boyunu ölçmek istiyorsanız size evde yapabileceğiniz Boy ölçme cetvelini önerebilirim.

Çocuğunuzun odasının dekoruna uygun şekilde boy cetveli yaratabilirsiniz.

Gerekli olan şeyler;

Renkli keçeler veya kartonlar
Metre
Siyah keçeli kalem
El becerisi olmayan yada üşengeç olanlar için sticker da iş görecektir.

Mobilya_3918196

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>