PAŞABAHÇE’DEN “OMNİA” KOLEKSİYONU


PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDAN YENİ KOLEKSİYONA ÖZEL SERGİ

Türkiye’nin en sevilen markalarından Paşabahçe Mağazaları, tasarımı camla buluşturmayı sürdürüyor. Anadolu’nun kültüründen gelen zenginlikleri modern bir çizgide yorumlayarak camın yarınını tasarladığı yeni koleksiyonu ‘Omnia‘yı cam tutkunlarının beğenisine sundu. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından toplam 18 tasarımcı ve hünerli üç cam ustasının özgün tasarımlarından oluşan Omnia Koleksiyonu, 11 Aralık 2015 tarihine kadar ATÖLYE İstanbul-Bomontiada’da sergilenecek.

 

Paşabahçe Mağazaları, Çeşm-i Bülbül, Beykoz, nazarlık gibi geleneksel cam ev eşyası ürünlerini modern bir çizgide yorumlayarak camın yarınını tasarladığı yeni koleksiyonunu ATÖLYE İstanbul-Bomontiada’da düzenlenen özel bir sergiyle tasarıma ve kültüre değer veren cam tutkunlarının beğenisine sunuyor. “Hayat iki bölümdür; geçmiş bir rüya, gelecek bir dilek” sloganıyla tanıtılan Paşabahçe Mağazaları’nın yeni koleksiyonu adını ise “her şey” anlamına gelen ‘Omnia’dan alıyor.

 

Paşabahçe Mağazaları olarak kültürel mirasın ve geleneklerin yarına taşınmasını, sürdürülmesini modern bir yaklaşımla ele aldıklarını ifade eden Esra Tokel, “Yeni koleksiyonumuzla köklü geçmişimiz ve aydınlık yarınlarımız arasındaki ilişkiyi cam ve tasarım üzerinden kuruyoruz. Omnia Koleksiyonu, eşsiz kültürel kaynaklarımızı, köklerimizi; rüyamızı anlatıyor. Omnia, yarınımıza, geleceğimize, tasarıma; dileklerimize işaret ediyor” diye konuştu.

“Kültürel mirasımız küresel rekabetteki eşsiz gücümüzdür”

Omnia Koleksiyonu ile 5 bin yıllık geçmişe sahip cam ile Anadolu’nun kültürel mirasını modern tasarım anlayışıyla yeniden yorumlayarak, dün ile yarın arasında köprü kurmak istediklerini belirten Tokel, “Omnia Koleksiyonu’nda gelenek ve kültürü tasarımla buluşturduk. Kültürel mirasımız bizim için her hangi bir perakendecilik konsepti değil, asli faaliyet alanımızdır ve küresel rekabetteki eşsiz gücümüzdür” dedi.

Tokel, şöyle konuştu: “Tümüyle tasarımcılara emanet ettiğimiz Omnia Koleksiyonu’nda geleneksel ve simge olan nesneleri yeniden düşündük. Camın yarınını tanımlayan tasarımlar gerçekleştirdik. Omnia Koleksiyonu’nu kültürümüz, değerlerimiz ve geleneklerimiz ile modern tasarımın ilişki alanı olarak kurguladık. Geleneği ve kültürü tasarımla buluşturduk. Tasarım ve kültür arasındaki ilişkilere yeni bakış açıları ve teknikler önerdik. Geleneksel olanın yeni ve şaşırtıcı bir şekilde sergilendiği Omnia, geleneği ve kültürü başka hallerde, renklerde, formlarda da cesaretle sürdürüyor. Kültürel mirasımıza sahip çıkmaktan ayrıca kıvanç duyuyoruz.”

18 tasarımcının ve üç cam ustasının 264 özgün tasarımı sergileniyor

Tamamen el imalatı olan Omnia Koleksiyonu’na ait 264 parçanın yer aldığı ATÖLYE İstanbul-Bomontiada’daki sergi, 11 Aralık 2015 tarihine kadar açık kalacak ve ücretsiz gezilebilecek. Sergi sonrasında Omnia Koleksiyonu ürünleri ise Paşabahçe Mağazaları’nda yerini alacak.

 

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>