İstanbul’un en iyi kahve durakları


 

 

 

 

İstanbul’un son dönemde en çok tercih edilen en iyi 5 kahve durağı.okkali-kahve-manset

Okkalı kahve

Beşiktaş’ın en güzel kahvecisi, müdavim olduğum yer. Favorim Kervansaray. Çok hoş bir aroması var kesinlikle denenmeli. Browni si de harika olan, yerken mutluluk hormonunuzun akış hızını dahi hissedebileceğiniz harika bir mekan. Umarım yer bulabilirsiniz son dönemlerde popülaritesi oldukça yüksek bir mekan.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Yeni Hamam Sokak, No 3, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 2369506

 kahveci mustafa amca

Kahveci Mustafa Amca jean’s

Beyoğlu’nda yaşayanlar ya da o civarda sık vakit geçirenler bilirler Çay içelim, sohbet edelim ortam da samimi, rahat olsun deniliyorsa gidilmesi, görülmesi gereken mekan. Tıklım tıklım olsa dahi çalışanların muhakkak oturacak yer bulduklarına, yarattıklarına şahit olmuşumdur. Öyle sipariş vermek için uğraşa da gerek yok burada çay bittiğinde anında yenisi geliyor.

Adres: İstiklal Cad. Danışman Geçidi Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 29368 87

intrustweeat - 7gr sanat cafe (1)

7 Gr Art Cafe

Beşiktaş çarşıda kahve kokularının izini takip ederek 7Gr Art Cafe’yi bulabilirsiniz. Bundan önce Taksim’de yer alan mekan semt değişikliğine giderek Beşiktaş’a konumlandı. Kahveleri kadar tostları da çok lezzetli. Kullandıkları nane ve kekiklerin tazeliğini hemen fark ediyorsunuz Evinizde ya da ofisinizde çalışmaktan sıkıldıysanız da çalışmak için çok uygun bir mekan.

Adres: Türkali Mah. Mısırlı Bahçe Sk. Zekibey Apt. No:10/3A Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0539 490 43 33

coffee_sapiens_karakoyde

 Kahve sapiens

Farklı ülkelerin kahve lezzetlerini deneme imkanı sunan , küçük şirin bir mekan. Kahveye eşlik eden ev yapımı kurabiyeleri de çok lezzetli.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 10/C, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 2441296

535.989-4-e_690

Pierre Loti

Muhtemelen tarihi kahvecilerimiz arasında en popüleri. Bir Fransız yazar olan ve İstanbul’a olan aşkıyla tanınan Pierre Loti’nin ülkemize karşı dostane tavırlarına bir teşekkür olarak, bir caddenin ve kahvehanenin adına Pierre Loti adı verilmiş. Günümüzde orijinali korunmasa da, yine Haliç’e tepeden bakan, güzel konumuyla görülmesi gereken yerlerden bir olduğunu söyleyebiliriz.

Adres: Eyüp MerkezMahallesi, Pierre Loti Tepesi Turistik Tesisleri, İdris Köşkü Caddesi, Eyüp/İstanbul

Telefon: 0212 5812696

 

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>