İSTANBUL’UN EN İYİ 9 SPOR SALONU!


Yaz geliyorsa şimdi zaman spor salonlarının kapılarını, koşu bantlarının zeminlerini aşındırma zamanı…  Peki, nereye gitmeli?


Evet artık eskisi gibi sadece koşu bantlarının üzerinde zaman harcamıyoruz, sadece ağırlık kaldırmıyoruz. Eskiden biraz sıkıcı olan, dinlenen müziklerle eğlenceli kılınan spor salonları artık yüzlerce farklı aktivite ile eğlenerek kilo vermemizi ve sağlıklı bir bedene kavuşmamızı sağlıyor.

1- Crossfit Blackboard!
crossfit-blackboard

Bilmeyenler için öncelikle bu işin tanrısı dünyada ilk kez “Dünyanın En Fit Adamı” seçilen Richard Froning. Crossfit ne derseniz o da daha önceleri polis akademilerinde, askeri hizmet süresince uygulanan ve şimdi neredeyse her sporseverin bir yaşam biçimi haline gelmiş disiplinli ve güce dayalı bir egzersiz programı.  O zaman crossfit’i biraz daha anlamanız için sizi @crossfitblackboard Insragram hesabına yönlendiriyoruz. Oradan bu işin ne denli mululuk verdiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Crossfit Blackboard hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

2- Let’s Club!
letsclub

Biliyoruz cardio birçok kişi için oldukça sıkıcı fakat Let’s Club etrafında bulunan 100 metrelik maraton parkuru sayesinde koşu bandının üzerinden inip özgürce yürüyüp, koşabilirsiniz. Ayrıca spor salonunda bulunan dev projeksiyon sayesinde küçük ekranlar yerine geniş bir ekrandan izleyebilirsiniz. Spor kulübünde bunun dışında açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk kulübü, tenis ve basketbol alanları bulunuyor.

Let’s Club hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

3- MACFit!
macfit

Şehrin belki de en cool spor salonlarından. Nedeni belli. MACFit bünyesinde iş, sanat ve spor camiasından birçok ünlüyü barındırıyor. Üye olma aşaması ise oldukça titiz. Önce içeriden referansınız olması gerekiyor daha sonra ise sizinle bir mülakat yapılıyor. Spor salonları üç lokasyonda hizmet veriyor; Kanyon, G-Mall ve Bebeköy. Spor salonunda pilates, kardiyo, kinesis, dövüş sanatları, havuz, bisikle, dans ve çocuklar için özel programlar bulunuyor. Kulüp aynı zamanda üyelerine kişisel vücut ve metabolizma ölçüm hizmetlerinin yanısıra sağlıklı duruş için Dr. Wolff egzersizini de sunuyor.

MACFit hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

4- Nefess Yoga!
nefess-yoga

Adından da anlaşılacağı üzere Nefess bir yoga merkezi. Ama sadece yoga ile de kalmıyorlar. Nefess’te aynı zamanda yoga dans atölyeleri, sezgisel beden terapileri, aile dizimi, aromatouch terapileri, reiki, hamile masajları gibi hizmetler de veriliyor. Ayrıca Nefess’te sizler gibi yoga gönüllüsü pek çok kişi ile tanışma fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Nefess Yoga hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

5- NuYu Gym!
nuyu

İstanbul’da Boğaz’a nazır bir salonda çalışmaya ne dersiniz? Evet adresimiz NuYu Gym. Spor salonu hem sizi eğlendirme hem de olabildiğince terletmeye niyetli. Sixpack ve Kim Kardashian kalçası arayanlar buraya! Salon sizlere eşsiz ve muadili bulunmayan egzersizler sunuyor. Bunlar arasında Queenax egzersiz istasyonu ve havada asılı kalabileceğiniz AntiGravity Fitness egzersizi sadece NuYu Gym’de. Peki, Boğaz’a karşı sörf deneyimine ne dersiniz? NuYu Gym’de bulunan SurfSet ile İstanbul Boğaz’ına karşı sörf egzersizi yapabilirsiniz. Ayrıca spor salonunda bulunan diğer egzersizleri de deneyebilirsiniz.

NuYu Gym hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

6- Urban Health Pilates!
urban-health-fitness

Bel-boyun ağrılarından şikayet edenler buraya! Evet, Nişantaşı, Ulus ve İstiyePark gibi birçok lokasyonda hizmet veren Urban Health Pilates, sağlık problemleri yaşayanlara sorunlarından kurtulmaları için yardımcı oluyor ve aynı zamanda sıkı bir vücuda kavuşmak isteyenleri ise hayallerindeki vücutlar ile buluşturuyor.

Urban Health Pilates hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

7- UrbanSpinners!
urban spinners

Onlarca spinners var! Gelelim İstanbul’un ilk “indoor cycling” yani iç mekan bisiklet salonuna… UrbanSpinners 600 metrekarelik bir hangarda 38 bisiklet ile sizlere çeşitli programlar ile bisiklet üzerinde istediğiniz vücuda ve sağıklı bir bedene kavuşmanızı sağlıyor. Pedallarda kuru kuru çevrilmiyor. Zen derslerinde spiritüel melodiler, SingNSpin’de Spotify önerileri ile dönüyor tekerlekler.

Urban Health Pilates hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.

8- Zone!
zone-göktürk

Burası sadece bildiğiniz bir spor salonu değil, baştan söyleyelim. Zone Göktürk, Ataşehir ve Bağdat Caddesi’nde bulunan merkezleri ile spordan öte birçok hizmet sunuyor. Biraz sıralayalım o zaman… Spor salonunda kafe alanları, PlayStation, bilardo ve masa tenisi odaları, sauna, buhar odaları ve saunaları ile hizmet veriyor.

Zone hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

9- Hillside City Club!
hillside-istinyepark
Türkiye’nin ilk spor kulüplerinden biri olan Hillside City Club, kardiyo ve klasik fitness derslerinin yanısıra zinde kalmak ve form tutmak isteyenlere; bootyfare, body flow, zumba step, gow cycle dersleri de sunuyor. Spor salonunda bulunan snack bar ve kafeler ise oldukça meşhur.

Hillside City Club hakkında daha fazla bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kendilerini Facebook ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

COMMENTS

  • Sezen

    Yazınız gerçekten çok faydalı olmuş. Öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ederim. Urban Spinnersı sporcard sitesinden alıp denemiştim ve çok memnun kalmıştım. Herkese bu güzel deneyimi yaşamasını tavsiye ederim :)

  • Hilal

    Öncelikle bu güzel yazı için teşekkürler. Yazınız ile birlikte farklı bir dünya olan Urban’ı keşfettim. İnternette dolaşırken bende Sezen hnm gibi Sporcard sitesini gördüm. ve merakımdan satın aldım :) Öncelikle size sonra sporcarda en çook da Urban’a teeşekkür ederim:)))

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>