İSTANBUL’UN EN İYİ 8 FAL KAFESİ!


Fala inanma falsız da kalma!


Lise yıllarından itibaren İstanbul’da olanlar, okumaya gelenler ve daha birçok ilk gelenenin mutlaka heves ettiği yerlerdir fal kafeleri…

Gerek okul çıkışı, gerek okul asılarak, gerek komşularla, gerek komşulardan gizli, gerek içi meraktan kıpır kıpır ama duyacaklarından ayakları titreyerek gidilir falcılara.

Zaten maksat “eğlence olsun”dur, maksat “kahve içiyoruz canım…” demektir.

Ben lisede tanışmıştım fal kafelerle. O dönemlerde olur zaten kız gruplarının arasında bu tür meraklar. En ufak bir bakışmada soluğu fal kafelerde almalar. Tabii bizim lise zamanımızda, her ne kadar yazıyı okuyanlardan oldukça küçük olsam da, İstanbul’da yapılacak çokta bir aktivite yoktu. O nedenle can sıkılınca bile gidilirdi fal kafelere… Özellikle lisenin son senesinde üniversite telaşı da baş gösterince çalışmadan içilen kahvelerin ardından fallarda aranırdı üniversite başarıları.

Sonraki dönemlerde hayat şekil değiştirince olay iş mevzusuna kaydı haliyle. İş bulabilecek miyim? Bundan 5 sene sonra hangi pozisyonda olacağım? İş yerindeki bana takan yönetici ne zaman şutlanacak? Oldu.

Biliyorum bu fal mevzu, fal bahaneleri hiç bitmez. Sonra da ne zaman çocuğum olacak? Kaç erkek kaç kız? O bitecek sonra çocukların geleceğinden kesitler arayacağız fal telvelerinde, sonra da torunlar=) O yüzden siz bu falcıları bir not edin derim, lakin kadınlar için falcılarda soluğu alacak hep bir bahane vardır.

Siz de bu nedenlerden dolayı fal kafeleri ziyaret etmek isterseniz hemen İstanbul’un  en popüler fal bakılan kafelerini paylaşıyorum.

Sentinus Cafe
Ataköy civarlarındaysanız, yukarıdaki sebeplerden birine sahipseniz sizler için önereceğimiz fal durağı Sentinus Cafe. Kafe ayrıca nargileleri ile de oldukça ünlü.

Symbol Cafe
Bizim lise dönemimizden bu yana fal konusunda en popüler kafelerden biri Symbol. Dert etmeyin cafenin Taksim, Nişantaşı, Beşiktaş ve Şaşkınbakkal’da şubeleri bulunuyor.

Nostradamus Cafe
Adını kehanetlerin ismi Nostradamus’tan alan kafe, Anadolu Yakası’ndaki fal meraklılarının uğrak adreslerinden.

Angel’s Cafe
Konu Anadolu Yakası’ndan açılmışken sizlere bir diğer mekan önerim ise Angel’s Cafe. Duyumlarıma göre mutlaka denenmesi gereken isim ise Burcu’ymuş.

Cafe Laf
Şirin sempatik bir binaya sahip Cafe Laf, Bakırköy’de bulunuyor. Hatta gidenlerin bir sonraki sefer faldan öte samimi ortamından dolayı kolay kolay kopamadıkları da dedikodular arasında.

Melekler Kahvesi
Lise’de methini duyupta gittiğimiz fal kafelerden biri de Taksim’de bulunan Melekler Kahvesi. O da en eski fal kafelerden biri olarak her geçen gün daha çok fal meraklısına kapılarını açıyor. Bu arada randevu alarak gitmeniz gerekiyor. Ve ayrıca isim önerisi olarakta Şengül’den bahsediliyor.

Kadınlar Kahvesi
Taksim’in bir başka eski popüler fal kafelerinden biridir Kadınlar Kahvesi.

Pen Cafe
Taksim’de Afrika Han’ın ikinci katında bulunan bir diğer fal kafelerden biri de Pen Cafe. Duyduğuma göre tarot falları inanılmazmış bir de cep yakmayan türdenmiş fiyatlar.

Müge Keçeci 

COMMENTS

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>