İSTANBUL’UN EN İYİ 6 BEACH’İ!


İstanbul’dan kaçamayanlardan mısınız? Bu nemli ve sıcak havadan yerinizden kıpırdayamıyor musunuz? Bu haber tam size göre!

Sıcakların iyice bastırmasıyla İstanbul’da kalmak zorunda olanlar olarak su birikintisi bulsak için atlayacak durumdayız. Hal böyle olunca “aman yakın olsun, hem de tüm gün eğlenelim” konseptli yerlerin arayışı içerisindeyiz.

Ve sizler için derledik, işte en fazla bir saat sürecek yolculukla ulaşabileceğiniz İstanbul’a yakın beachler!

Kilyos
1- Big Kilyos Beach
80 dönümlük arazi üzerinde bulunan ve Avrupa’nın en büyük plajlarından biri olma iddiası olan Big Kilyos Beach, alanları dahilinde iki restoran bulunuyor. Bu restoranlardan biri dünya mutfağı, diğeri ise deniz ürünleri sunuyor.

Günübirlik eğlence sizi kesmiyor mu? Ya da çok yoruldunuz ve dönmek istemiyor musunuz? O zaman Big Beach Kilyos’ta bulunan 21 bungalovdan birinde konaklayabilirsiniz.

Adres: Gümüşdere Mahallesi Yaprak Sokak 41, Sarıyer. www.bigbeach.com.tr.
Ücret: Ücret bilgisi için: (0533) 068 68 10

2- Babylon Kilyos
En son geçtiğimiz Mayıs ayında Soundgarden Festivali ile yaza hazır olduğunu hissettiren Babylon Kilyos, sizlere Ege- Akdeniz mutfağının en lezzetli tariflerini sunan restoranının yanı sıra fast-food kamyonları ve pide gibi farklı lezzetleri de deneyebileceğiniz seçenekler sunuyor.

Adres: Kilyos, Demirciköy. www.babylon.com.tr.
Ücret: Hafta içi 40 TL, hafta sonu 50 TL

3- Suma Beach 
Suma Beach dendiğinde son zamanlarda duyduklarımızla sabaha kadar süren partilerin aklınıza gelmesi doğal. Fakat tüm bu eğlencenin yanı sıra doğanın, denizin ve güneşin tadını çıkarmak için İstanbul’a yakın güzel yerlerden biri. Beach içerisinde bahçelerde yetiştirilen sebzelerle yapılan tariflerin sunulduğu vejeteryan restoranı ziyaret etmeyi unutmayın. Hafif birşeyler tüketmek isteyenler için de ideal olacaktır.

Adres: Boğaziçi Kampüs Yolu 1/A, Kilyos. www.suma-beach.com. Ulaşım detaylarıFacebook sayfalarında, UBER ile anlaşmalılar.
Ücret: Hafta içi 25 TL, hafta sonu 40 TL.

Uzunya
4-Uzunya Beach

Daha sakin, daha kafa dinlemelik bir yer arayanlar için ideal tercihlerden biri olacak Uzunya Beach misafirlerine bir restoran ve bir de kafeterya ile hizmet veriyor. Beach dahilinde bir de yüzen iskele bulunuyor. Ayrıca karavanı olanlar için de kamp yapabilecekleri bir bölümü de bulunuyor.

Adres: Demirciköy, Sarıyer. www.uzunya.com.
Ücret: Hafta içi 30 TL, hafta sonu 40 TL.

Şile
5- Aquabeach
Biraz daha yol yapıp kendinize Şile’de gönlünüzce bir gün hediye etmek isterseniz Auqabeach‘i tercih edebilirsiniz. Beach’te her haftasonu DJ eşliğinde akşamüstü eğlenceleri, her cumartesi gece partileri, gün içerisinde farklı animasyonlar ve gruplara özel aktiviteler düzenleniyor. Auqabeach misafirlerine restoranı ile geniş bir menü sunuyor.

Adres: Balibey Mah.Ağlayankaya Cad.Uzunkum Plajı No:2 / www.sileaquabeach.com
Ücret: Ücret için: (0216) 711 02 98 

 

Büyükada
7-Yada Beach Club
Tercihini Adalar’dan yana kullanacak olanlardansanız, Büyükada’da bulunan Yada Beach Club’ı deneyebilirsiniz. Beach dahilinde Meze de Bistro, Mest Restaurant ve Sunset Bar yeme-içme seçenekleri bulunuyor. Beach’te gün batımı partileri düzenleniyor. Adaya Kartal ve Bostancı Şehir Hatları iskelelerinden, Burgaz ve Heybeli’den tekneler kalkıyor.

Adres: Eskibağ Plajı, Büyükada.
Ücret: Hafta içi 70 TL, hafta sonu 100 TL
.

Müge Keçeci

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>