İSTANBUL’UN EN İYİ 5 DÖNERCİSİ


İstanbul’da vakit, kış vakti artık. Kışın anlamı; herkes evine çekilir, turistler evlerine döner şehir bir sessizliğe gömülür… Desem de inanmayın siz.
İnanmayın çünkü konu İstanbul olunca hiç bitmeyen bir ritimden bahsediyoruz.  Bu şehirde hayat hiçbir zaman durmaz. Mega kentte hayat devam ederken lezzetli şeyler yemek hepimizin hakkı. Bu yüzden bizde ekipçe toplandık ve ağız sulandıran dönercilerin listesini yaptık. (Yanımda oturan arkadaşım klavyeyi kemirmeye başladı bile:)

1.Bayramoğlu Döner, Kavacık

Vedat Milor’un favori mekânı olan Bayramoğlu Döner, Odun ateşinde bol yağlı, kararında pişmiş etiyle misafirlerini lezzetin doruklarına çıkartıyor.(Doruklardan inmek içinde çay servisi mevcut.)

Adres; Rüzgarlı Bahçe Mh., Cumhuriyet Cad. Seyfi Baba Sok. No:2

Telefon; (0216) 413 00 45

2.Dönerci Şahin Usta, Kapalıçarşı

İstanbul’un en popüler dönercisi desem sanırım doğruyu söylemiş olurum, hem yeri hem de lezzetiyle, sizi tarihi bir yolculuğa çıkartacak. Kapalıçarşı tarafına yolunuz düşerse mutlaka bir deneyin.

Adres; Mahmutpaşa Sk. No:9

Telefon; (0212) 519 12 48

3.Dönerci Sadık Usta, Aksaray

Küçük bir dükkânda hizmet veren Dönerci Sadık Usta, porsiyonlarıyla görebileceğiniz, en bol et koyan lokanta olabilir. İnternette arattığınız zaman birçok sitede Sadık Ustadan bahsedildiğiniz görebilirsiniz, yorumlarda nazar değmesin, harika, salaş gibi ifadeler görebilirsiniz. Bir gün yolunuz Aksaray tarafına düşerse deneyin derim.

Adres; Taya Hatun, 34120 İstanbul

4.Tatar Salim Döner Lokantası, Ataşehir

Tatar Salim, İstanbul’daki en özenli yer diyebiliriz. Dönerin hakkını veren ve Vedat Milor’un İstanbul’daki dönerciler arasında birinci sıraya koyduğu lokanta, ailecek vakit geçirebileceğiniz bir yer.

Odun ateşinde pişen Kastamonu usulü döner incecik kesiliyor ve lezzeti inanılmaz. Büyük çoğunluğu koyun etinden yapılan döner diğerlerinden bu yolla ayrılıyor. Dönerin yanında gelen manda yoğurdundan ayran olaya başka bir tat katıyor. Gerçekten ağız tadıyla bir yemek isterseniz Tatar Salim tam sizin için.

Adres; Atilla İlhan Cd. Efe Sk. No:2/1 Küçükbakkalköy / Ataşehir

Telefon; (0216) 408 26 26

5.Beşiktaş Karadeniz Dönercisi Asım Usta

Her daim kalabalık olan, Beşiktaş semtinin simgesi haline gelmiş Beşiktaş Karadeniz Dönercisi Asım Usta. Karadeniz usulü yapılan döneriyle semtin en çok tercih edilen yeri haline geldi.

Adres; Sinanpaşa Mahallesi, Mumcu Bakkal Sokak, No 6, Beşiktaş, İstanbul

Telefon; (0212) 261 76 93

Eray Dedeoğlu

 

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>