İSTANBUL’UN EN İYİ 10 ÇİKOLATACISI!


Türk lokumu kadar iddialı olduğumuz, başkenti İsviçre’ye bile kafa tuttuğumuz lezzet; Çikolata!


Sokak arası pastaneler, fırınlar ve tatlıcılar… İstanbul sofra sanatında iddialı olduğu kadar aynı zamanda sunum ve tatlılarda da oldukça iddialı. Bu işe rakip medeniyetler kadar erken başlamamış olsa da bugün İstanbul çikolatacıları dünyanın bildiği markalar arasında.

Malum bayram geldi çattı. Şimdi akraba dost gezerken bir paket çikolata alma zamanı. Sizler için İstanbul’un en iyi 10 çikolatacısını derledik!

1- Pelit 
58 yıldır en lezzetli tatları sunan, İstanbul’un en köklü pastanelerinden biri olan Pelit, şık sunumlar ve lezzetli madlen çikolatalar ziyafetlerinize şıklık katacak. Ayrıca çikolatacının fabrika binasında açtığı çikolata müzesini de mutlaka görmelisiniz.

Pelit çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

2- Five O’Clock – Five Senses
Türkiye’de butik pastanecilik konusunda devrim gerçekleştiren Five O’Clock, yeni çikolata koleksiyonu ile de oldukça iddialı. Birbirinden şık paket ve sunumlarla sizlerin beğenisine sunulan Five Senses by Five O’Clock çikolataları ayrıca size özel kutulara da konabiliyor.

Five Senses by Five O’Clock Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: 444 21 52 

3- Melodi Çikolata
1957 senesinden itibaren hizmet veren ve Türkiye’nin en eski çikolatacılarından biri olan Melodi şık sunumları ve birbirinden özel 200 çeşit lezzeti ile çikolataseverlerle buluşuyor.

Melodi Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: 0212 343 28 28 

4- Elit
Türkiye’nin en eski çikolatacılarından biri olan Elit, şık sunumları ve geniş ürün yelpazesi ile tatlıseverleri büyülüyor.

Elit Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz

Tel: 0212 450 03 33

5- Divan
Yarım asırdır en lezzetli tatlılar ile yanımızda olan Divan Pastaneleri‘nde birbirinden şık sunum ve lezzetlerin buluştuğu çikolata koleksiyonu da vazgeçemediklerimiz arasında.

Divan Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: 0216 250 96 00

6- Vakko Chocolate
Şık sunumlar ve lezzetli çikolata çeşitlerinin bulunduğu Vakko Chocolate‘ta trüf, praline, tablet ve draje gibi birçok seçenek yer alıyor. Ve bu seçenekler sakız gibi birçok farklı lezzetle harmanlanıyor.

Vakko Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tel: 0212 345 58 30

7- Mabel
1947’den beri geleneksel lezzetleri modern tatlar ile birleştiren şık ve lezzetli sunumlara sahip Mabel Çikolata; tablet, madlen, draje, baton ve dökme çikolata çeşitlerinin sunulduğu bir koleksiyon ile bizleri büyülüyor.

Mabel Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Tel: 0212 253 37 12 

8- Marie Antoinette 
Çikolatalı herşeyin tam bir Fransız pastanesi konsepti ile sunulduğu Marie Antoinette‘te çikolatalı cuptan, trüf”e kadar çikolatalı ve çikolatanın her türlü kombinasyonunu bulmanız mümkün.

Marie Antoinette Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Tel: 0212 291 92 77 

9- Baylan
İstanbul’un en eski pastanesi olan Baylan‘ın eski müdavimleri arasında Sait Faik, Atilla İlhan ve Orhan Kemal gibi isimler yer alıyor. Tatlıları ve çikolatalarının lezzeti ve şık sunumları ile tatlıseverleri büyüleyen Baylan geniş bir çikolata koleksiyonu sunuyor.

Baylan Çikolataları hakkında daha fazla bilgi için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Tel:
0212 358 07 60

Müge Keçeci 

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>