İstanbul’da Sıcak Havalarda Serinleyeceğiniz 6 Yer!


Son günlerde bastıran sıcaklar nedeniyle hiçbir yerde barınamaz hale geldik. Peki bu sıcaklarda İstanbul’da nerelerde serinleyebiliriz?


Evde olmuyor, otelde olmuyor, sokakta olmuyor! Nereye gideceğimizi şaşırdık, ne yapacağımızı şaşırdık. Son ayların en sıcak günlerinde havalar bize yazı en içten şekilde hissettirdi. Peki bu sıcaklarda nerelerde hem serinleyebilir hem de keyifli vakit geçirebiliriz? Sizler için İstanbul’da serinleyebileceğiniz 10 yeri çıkardık!

1- Boğaz! 
Gölgede bir bank ya da çınaraltında bir çay bahçesinde denize nazır serinlee yöntemlerinden biri. Belki Emirgan’daki çay bahçeleri, belki Bebek Parkı,  belki de Fenerbahçe Parkı‘nı tercih edebilirsiniz. İstanbul boğazı hakkında daha fazla bilgi edinmek için IstanbulFind Boğaziçi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2- Park ve Korular! 
Uzun ağaçlar gölgesinde, yemyeşil doğanın ortasında serin bir gün geçirmek için İstanbul’un dört bir yanında yer alan park ve korularını tercih edebilirsiniz. Park ve bahçelerin içlerinde yer alan çay bahçeleri ve restoranlarda keyifli vakitte geçirebilirsiniz.

3- İstanbul’a Yakın Kaçamaklar! 
Arabanıza atlayın ya da bir araba kiralayın ve soluğu İstanbul’a yakın kaçamaklarda alın. Özellikle Şile, Kilyos ve Ağva bunlar arasında en çok terci edileni. Eğer tercihiniz Şile’den yanaysa Şile’de yapılması gerekenler yazımızı okuyabilirsiniz.

4- Adalar! 
Yeşil ve mavi bir arada! İstanbul’a yaklaşık yarım saat uzaklıktaki Adalar’dan birinde hem serin hem de doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Adaların arkalarına doğru gölge içinde serin bir fayton turu yapabilir, plajlarından şemsiye altında deniz kenarında serinleyebilir ya da lezzetli Ada dondurmalarının tadına bakabilirsiniz. Bu dondurmacılardan en meşhuru Büyükada Prinkipo‘yu deneyebilirsiniz.

5- Cafe ve Restoranlar! 
Serin birşeyler içmek ve hafif lezzetler ile günü geçirmek isterseniz İstanbul’daki restoran ve cafeler alternatifiniz olabilir. Derginiz veya kitabınızı alın elinize serin cafe ve restoranlardan birinde sıcağın ağır yükünden kaçın.

6- Dondurmacılar! 
Sıcaklarda en ihtiyacımız olan lezzetlerden biri de dondurma! İstanbul’un birbirinden ünlü dondurmacılarında birbirinden özel lezzetlerin buluştuğu dondurmacıları tercih edebilirsiniz. Tercihiniz lezzetli bir dondurma ise İstanbul’un en iyi 8 dondurmacısı yazımıza göz atabilirsiniz.

6- Oteliniz
Ya da belki de hiç dışarı çıkmadan otelinizde odanızda kendinizce vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Havuza girebilir, masaj olanaklarından faydalanabilir ya da odanızda birinci kanaldan IstanbulFind Hotel TV yayınında bulunan en güncel İstanbul şehir rehberi ile İstanbul’u keşfedebilirsiniz.

Müge Keçeci

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>