EN İYİ 10 ALIŞVERİŞ MERKEZİ


Bilindiği üzere ülkemiz artık bir alışveriş merkezi cenneti konumunda. Son belirlenen rakamlara göre 48 ilde toplam 299 adet alışveriş merkezi bulunuyor. İstanbul’daki alışveriş merkezi sayısı ise 117 adet olarak belirlendi.
Alışveriş merkezleri artık hayatımızın tam olarak ortasına yerleşti. Belki de evimizden çok hayatımızı bu merkezlerde geçiriyoruz, özellikle kış aylarında!
Yaklaşık olarak alışveriş merkezlerinde günde 2,5 saate yakın bir zaman geçiriyoruz. Alışveriş merkezlerinde ayda ortalama 655 TL harcama yapılıyor, mağazalardan çok oyun alanları yemek katları gibi tüm gününüzü geçirebileceğiniz birçok aktivite alanı bulunuyor. Hatta bazılarında büyük tiyatro ve konser salonları bile var!

Alışveriş merkezleri artık lüksün ötesinde bir ihtiyaç olarak görülüyor. AVM araştırma raporuna göre; tüketiciler, gidecekleri alışveriş merkezlerini mağaza çeşitliliği ve ikamet ettikleri bölgeye göre seçiyorlar. Tüketicilerin yüzde 72’si haftada 1 ile 3 kere alışveriş merkezini ziyaret ediyor.

Alışveriş merkezleri alışkanlık mı yoksa bağımlılık mı tam olarak emin olmamakla birlikte, alışveriş merkezi tutkumuz her gecen gün artıyor. Haftada 2 kere alışveriş merkezine gitmeden olmuyor, yapamıyorum diyenlere işte, İstanbul’un 10 en iyi alışveriş merkezi.

1.İSTİNYE PARK

İstinye Park 280 mağazası ve açık alanları günün her saatinin keyfini çıkarmanızı sağlayan İstinyePark, ziyaretçilerine kapalı alan konforunu ve açık alan ferahlığını aynı anda sunuyor.

2.ZORLU CENTER

İstanbul’un en önemli noktalarından Zincirlikuyu’daki bulunan Zorlu, Metrobüs ve metro bağlantısıyla kolay ulaşılabilir.

Birçok yerli ve yabancı markanın bulunduğu Zorlu Center mağaza olarak geniş marka seçeneklerine sahip. Yılın her zamanı ve mevsiminde etkinlik eksik olmayan alışveriş merkezi geniş bir yaşam alanına sahip.

Açık ve sürdürülebilir bir mimariye sahip Center ayrıca içinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Otel (Raffles İstanbul Zorlu Center), ofis ve rezidanslar bulunmaktadır.

3.KANYON

Kanyondayken sokaktayım hissi yaşıyor insan!

Bu alışveriş merkezi açık havadar bir o kadar kışın bazı günlerinde soğuk olabilir. Fakat 160 mağazası ile ve sürdürülebilir tasarımı ile bu AVM her daim, İstanbulluların uğrak yeri.

Yemek katlarındaki restoran seçenekleriyle ve açık alanlarıyla ziyaretçilerini bekliyor. (Özellikle kışın kar yağmadığı zamanlarda yapay kar yağdırılması ve ışıklandırılması ile ilgi odağı oldu.)

4.MALL OF İSTANBUL

Mall of Istanbul 350 mağaza ve Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence parkı Moi Park, Gurme lezzetleriyle Gusto Moi, sanatın yeni sahnesi Moi sahne gibi farklı fonksiyonları aynı çatı altında buluşturuyor.

5.CİTY’S NİŞANTAŞI

İstanbul’un en ünlü caddesinde bulunan City’s Nişantaşı konumu ve markaları şehrin kalbinde yer alıyor. Sanki macy’s alışveriş merkezi konseptine benzer bir mimariye sahip olan City’s İstanbul şehrin nabzını tutuyor.

6.AKMERKEZ

Akmerkez Konum olarak Etilerde, İstanbul’un en favori mekânı ilk günden beri. Konumu ve yenilenen yüzü ile alışveriş severlere kapılarını bu yıllın başlarında tekrar açtı. 1996 yılında Dünyanın en iyi alışveriş merkezi seçildi.

7.BRANDIUM

200 üzerinde mağazanın bulunduğu Brandıum alışveriş ve yaşam alanlarıyla yeni buluşma noktası.

8.CEVAHİR

280 mağazası ile Türkiye’nin sayılı Alışveriş merkezlerinden olan Cevahir, marka seçenekleri ve konumu ziyaretçiler için oldukça çekici.

9.FORUM İSTANBUL

İstanbul Bayrampaşa’da bulunan AVM ulusal ve uluslararası 292 markaya sahip şuan büyüklük olarak hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi.

Ikea ev diğer mağazalarıyla neye ihtiyacınız varsa Forum İstanbul’da bulabilirsiniz.

10.GALLERİA  

Galleria Türkiye’de ilk modern alışveriş merkezi. Konum olarak Ataköy ve Atatürk Havaalanına oldukça yakın. Galleria farklı lezzet yelpazesi, spor ve eğlence seçenekleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

Eray Dedeoğlu

 

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>