DAVID ATTENBOROUGH BELGESELİ BBC’DE


Sir David Attenborough’un yeni belgeselleri BBC Earth ekranında!

İstanbul, 4 Aralık 2015 – BBC’nin ünlü Natural World serisinden üç belgesel, Aralık ayında BBC Earth ekranlarında yayınlanacak. Belgeseller, 1950’lerden bu yana yaşamının büyük bölümünü, doğa harikalarını keşfederek televizyon ekranları aracılığıyla bizlere aktarmayı adayan Sir David Attenborough tarafından seslendirildi. Nefes kesen görüntüleriyle ünlenen ve gezegenimizin en ilginç yerlerinde çekilen bu üç belgeselde (Attenborough’nun Gemisi, Attenborough ile Muhteşem Kurbağalar ve Attenborough ile Cennet Kuşları), gösterişli kurbağalardan haylaz mirketlere, babunlardan porsuklara, kurtlara ve cennet kuşlarına kadar vahşi doğanın farklı yönlerini ve sakinleri keşfedilecek.

Doğal yaşamın usta mimarları, hayvanlar aleminin romantikleri ve ebeveynleri, maymunların sosyal yaşamı, devasa Himalayaları yuva bilen canlıların maceraları ve Attenborough’nun soylarının tükenmekten kurtulmasını en çok istediği hayvanlar seçkisi de belgesellerin konuları arasında. Attenborough’nun Gemisi – üçlemenin ilk belgeselinde Sir David Attenborough az bilinen türler arasından seçtiği ve soylarının tükenmekten kurtulmasını en çok istediği – Mağara Semenderi, Haiti yılan dişi, Darwin kurbağası gibi ilginç adaptasyon ve yaşam tarihleri bulunan canlıları tanıtıyor. Belgeselin ilk bölümü, 28 Aralık’ta, saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

Attenborough ile Muhteşem Kurbağalar isimli belgeselde bilim ve teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak kurbağaların gizli dünyası ve doğal tarihi gözler önüne serilecek. Dünyada 5 binden fazla kurbağa türü yaşıyor ve özel olarak çekilen görüntüler, dünyanın dört bir yanında kaydedilmiş BBC arşiv görüntüleriyle harmanlanarak bu canlıları ekranlarınıza taşıyor. Belgeselin ilk bölümü, 29 Aralık saat 20.00’de yayınlanacak.

Son belgesel olan Attenborough ile Cennet Kuşları‘nda Attenborough, kuşlar aleminin gizemleri ve ilginç yönleri üzerine üzerine kişisel gözlemlerini izleyiciyle paylaşıyor. Bu kuşların olağanüstü yaşamına dair bilgileri gün ışığına çıkaran Attenborough, Katar çöllerine uzanarak bu kuşlar için kurulmuş teknoloji harikası üreme tesislerini geziyor. Belgeselin ilk bölümü, 30 Aralık saat 20.00’de yayınlanacak.

BBC EARTH, TTNet’in IPTV platformu Tivibu üzerinden Türkçe yayın yapıyor.

Yorum Yap

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>